Bursa'da olaylı maç: Gözaltına alınan 9 kişi serbest

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Guest
Bursa'da olaylı maç: Gözaltına alınan 9 kişi serbest

TFF 2'nci Lig Beyaz Grup'ta, Bursaspor'un kendi saha ve seyircisi önünde Amedspor'u 2-1 yendiği maçta yaşanan olaylar ve açılan pankartlar nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 9 şüpheli serbest bırakıldı.

y-29lKXR1Euad9btyyhu_w.jpg

Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda 5 Mart'ta oynanan Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetleri maçında sahada çıkan olaylar ve tribünlerde açılan pankartlar tepkilere neden oldu.
EvyeGvk94U2lswf5GmFdDA.jpg

Maç devam ederken açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tribünlerde açılan bazı pankartlarla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirerek, "Futbol seyrinin dışındaki görseller, kabul edilemez ve sporla bağdaştırılamaz. Bu görsellerin stada sokulmasında zafiyet gösteren kamu görevlileriyle ilgili soruşturma başlatılmış ve ilgili kamu görevlileri açığa alınmıştır" dedi.
bXK7o2f1m0uh8P65aC6aTQ.jpg

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de pankartlara ilişkin, "Spora ve sporun ruhuna aykırı provokatif girişimlere hiçbir suretle müsaade edilmeyecektir" açıklamasını yaptı.
JQKT1yOMlk-DmjMe51zJTw.jpg

Yaşanan olayların ardından polis 9 kişiyi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, Bursa Adliyesi'ne sevk edildi.
0WdCP88zWEGHgHZRWWBz6Q.jpg

Savcılıktaki sorgularının ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan 9 şüpheliden bazıları imza verme, bazıları da yurt dışına çıkış yasağını içeren adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
UvbUVaUE40SdCE4QkT4f0A.jpg

İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişler de soruşturmaya başlarken, tribünden sorumlu müdür ve maç güvenlik amiri ile yardımcısının açığa alındığı bildirildi.
awiKHDe18kq8WqIAKEzD2Q.jpg
 
Üst