LGS başvuruları ne zaman, ertelendi mi? 2023 LGS sınavı ne zaman? Bakan Özer'den açıklama

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Guest
LGS başvuruları ne zaman, ertelendi mi? 2023 LGS sınavı ne zaman? Bakan Özer'den açıklama

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) başvurularının ne zaman yapılacağı, güzel bir lisede okuyabilmek için sınava hazırlanan öğrenciler tarafından sorgulanıyor. Geçtiğimiz yıl nisan ayında alınana LGS başvurularının bu yıl ertelenip ertelenmeyecğei merak ediliyor. Peki, 2023 LGS başvuruları ne zaman yapılacak?

2023 LGS sınav ve başvuru tarihleri, sınava katılım sağlayacak öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Bakan Özer tarafından yapılan son açıklamada, LGS konusuna değinildi. Peki, LGS başvuruları ne zaman, ertelendi mi? BAKAN ÖZER'DEN LGS AÇIKLAMASI Bakan Özer, LGS ertelenecek mi sorusuna şöyle cevap verdi; "Dikkat ederseniz sınavla ilgili bir tarih açıklamadık, koşulların iyileşmesine göre açıklayacağız. Tüm öğrencilerimizi düşünecek şekilde kararlarımızı aldık. LGS sınavının tarihini de daha ilerleyen günlerde açıklayacağız."
TkQleeC7pUufun6JqzkAPw.jpg
LGS BAŞVURULARI ERTELENDİ Mİ? Liselere Geçiş Sınavı (LGS) başvuru tarihi henüz açıklanmadı. Geçtiğimiz yıl başvurular, tüm 8. sınıf öğrencileri için 4-14 Nisan'da alınmıştı. 2023 LGS NE ZAMAN? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen 2023 LGS sınavının bu yıl ne zaman yapılacağına yönelik tarih araştırmaları başladı. Geçtiğimiz yıl 5 Haziran 2022 Pazar tarihinde uygulanan LGS sınavının, bu yıl 4 Haziran Pazar günü gerçekleşmesi bekleniyor.
 
Üst