MHP lideri Bahçeli, Beşiktaş üyeliğinden ayrıldı

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Guest
MHP lideri Bahçeli, Beşiktaş üyeliğinden ayrıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Süper Lig'de önceki gün oynanan Fenerbahçe-Konyaspor karşılaşmasında tribünlerde "istifa" sloganı atılmasını "sorumsuzluk ve şuursuzluk" olarak nitelendirdi. Bahçeli, Beşiktaş-Antalyaspor maçında da "istifa" sloganlarının atılmasının ardından Beşiktaş üyeliğinden ayrıldı. Yapılan açıklamada, "Müsabakada deprem şehitlerimize yapılan sistemli saygısızlık Beşiktaş’a ve Beşiktaş’ın taşıdığı milli manevi değerlere yakışmamıştır" denildi. Bahçeli'nin ardından MHP'li 5 üst düzey isim daha Beşiktaş üyeliğinden ayrıldı.

Son dakika haberi! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş Kulübü üyeliğinden istifa etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle 44 bini aşkın kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı. Özdemir'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Afet sonrası futbol maçlarını izleme bahanesiyle tribünleri tahrik eden bazı eylemler, şehitlerimize ve milletimize büyük bir saygısızlık olmuştur. Bugün oynanan Beşiktaş JK- Fraport TAV Antalyaspor müsabakasında da deprem şehitlerimize yapılan sistemli saygısızlık Beşiktaş'a ve Beşiktaş'ın taşıdığı milli manevi değerlere yakışmamıştır. Sayın Genel Başkanımız, Beşiktaş JK üyeliğinden bugün itibarıyla ayrılmıştır."

Beşiktaş Kulübünün Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle başlattığı Bu oyuncak sana arkadaşım kampanyası, siyah-beyazlı taraftarlardan büyük ilgi gördü.

MHP'Lİ 5 İSİMDEN DAHA AYRILIK KARARI

Bahçeli'nin bu kararının ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan ve Gaziantep Milletvekili Sermet Atay da Beşiktaş Kulübü üyeliğinden ayrıldıklarını duyurdu.
 
Üst