Nisan ara tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanacak? İşte ara tatil tarihleri

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Guest
Nisan ara tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanacak? İşte ara tatil tarihleri

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle eğitim-öğretime verilen aranın ardından deprem bölgesi dışındaki 71 ilde okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrenciler 20 Şubat 2023 tarihinde dersbaşı yaptı. Öğrencilerin gündeminde şimdi ara tatil tarihleri var. Peki, nisan ara tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanacak?

LcH4SsoLrEKFHCdBqcHlPg.jpg

2022-2023 eğitim öğretim yılının, 12 Eylül 2022'de başlayan ve 20 Ocak'ta sona eren birinci döneminin ardından okullar 6 Şubat'ta açılacaktı. Ancak Kahramanmaraş merkezli pek çok ili etkileyen depremler ve iklim şartları nedeniyle yarıyıl tatili için uzatma kararı gelmişti.Depremden etkilenen iller dışındaki 71 ilde tüm kademelerde öğrenciler, 20 Şubat 2023 tarihinde dersbaşı yaptı.
P_hawlS3G0mN5Zz96Z7eiw.jpg

Yarıyıl tatilinin sona ermesi ardından gözler nisan ayında yapılacak ara tatile çevrildi. Öğrenciler ve veliler ara tatil tarihlerinde değişiklik yapılıp yapılmayacağını merak ediyor.
kAspHfjbRku5kdXlAZJ7ow.jpg

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) yayınladığı takvimle nisan ara tatil takvimini paylaştı. Okullarda ikinci ara tatil 17-20 Nisan tarihleri arasında yapılacak.
sIW8zGxlUUC6OWmoNIAdbg.jpg

Hafta sonları dahil olmak üzere 9 gün sürmesi beklenen ara tatil ile ilgili henüz bir değişiklik kararı gelmedi.
 
Üst