Okullarda ikinci ara tatil ne zaman? (2023 MEB nisan ara tatil tarihi)

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Guest
Okullarda ikinci ara tatil ne zaman? (2023 MEB nisan ara tatil tarihi)

İkinci ara tatil tarihi, binlerce öğrenci tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem felaketlerinin ardından okullarda yarıyıl tatili süresi uzatılmıştı. 71 ilde 20 Şubat'ta açılacak olan okulların öncesinde ara tatil tarihleri yeniden gündem oldu. Peki, okullarda ikinci ara tatil ne zaman?

Nisan ara tatil tarihi birçok öğrencinin gündeminde yer almaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan iş takvimiyle birlikte, okullar ara tatil tarihleri belli olmuştu. Peki, okullarda ikinci ara tatil ne zaman başlayacak? İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından okullarda ikinci ara tatilin ne zaman başlayacağı belirlendi. Buna göre; Okullarda ikinci ara tatil 17-20 Nisan 2023'te yapılacak.
LBrqHBhtD0eJ0TNdmRCKEg.jpg
OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK? MEB tarafından yayımlanan 2022-2023 takvimi sonrasında okulların kapanacağı tarih belli oldu. Buna göre; ikinci dönem, 13 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak ve 16 Haziran 2023 Cuma günü sona erecektir. Bu bilgi doğrultusunda okullar 16 Haziran 2023 Cuma günü tatile girecek.
 
Üst