Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Ukrayna’da savaşan Rus askerlerini denetledi

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Guest
Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Ukrayna’da savaşan Rus askerlerini denetledi

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Ukrayna’da savaşan askeri birliklerde denetlemelerde bulundu. Cephedeki durumu değerlendiren Şoygu, bazı Rus askerlerini madalya ile ödüllendirdi.

wS8UQN4I5UuGzj9S3dDRVw.jpg

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Şoygu, 'özel askeri operasyon' bölgesindeki Güney Donetsk yönünde 'Doğu' askeri birliklerine ait ileri komuta noktasını teftiş etti.
kb7uMbbkUkqtFSkAxtNTfw.jpg

Şoygu, birliğin komutanı Korgeneral Rustam Muradov ile diğer subaylardan mevcut durum ve askeri birliklerin eylemleriyle ilgili bilgi aldı.
p6S43A9xO0GPJ8w6BD89Cg.jpg

Birliklerin güvenli şekilde konuşlandırılması ve kapsamlı organize edilmesinin önemine dikkati çeken Şoygu, sağlık ve cephe gerisindeki çalışmaların da önemini vurguladı.
GaYqkBTBKEa5b3cF0Yzo8A.jpg

Ayrıca Bakan Şoygu, bazı askerleri madalyayla ödüllendirdi.
0e6qCUO1V0u_ZWuie9TboA.jpg

Öte yandan, 2012'den bu yana savunma bakanı olarak görev yapan Şoygu, çatışmadaki performansı nedeniyle savaş yanlıları tarafından sert eleştirilere maruz kaldı.
8vWgOhV8Skmv0fk9VWABDw.jpg

Milisleri Rusya'nın Ukrayna'daki savaş çabalarında önemli bir rol oynayan Wagner Group paralı asker şefi Yevgeny Prigozhin, geçtiğimiz ay Soygu ve diğer bakanları, askerlerine mühimmat tedarikini durdurdukları için 'ihanetle' suçladı.
 
Üst