YDS geç başvuru nasıl yapılır? (2023 ÖSYM YDS/1 geç başvuru tarihleri)

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Guest
YDS geç başvuru nasıl yapılır? (2023 ÖSYM YDS/1 geç başvuru tarihleri)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 9 Nisan'da uygulanacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS/1) için bugün başlayan geç başvuruların 13 Mart'a kadar süreceğini bildirdi. Peki, YDS geç başvuru nasıl yapılır?

YDS/1 geç başvuru işlemleri, ÖSYM tarafından yapılan duyuru sonrasında başladı. YDS başvurusunu henüz tamamlamamış olan adaylar, ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden başvurularını yapabilecek. İşte YDS geç başvuru ekranı. YDS GEÇ BAŞVURU NASIL YAPILIR? ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, adaylar başvurularını, ÖSYM başvuru merkezlerinden 13 Mart mesai saati bitimine veya ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi "ais.osym.gov.tr" ve ÖSYM aday işlemleri mobil uygulamasından 13 Mart saat 23.59'a kadar yapabilecek.

YDS GEÇ BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK? 2023-YDS/1 sınavına başvuran adaylar, 13 Mart saat 23.59'a kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden "ais.osym.gov.tr" ve ÖSYM aday işlemleri mobil uygulamasından sınav merkezi tercihlerini güncelleyebilecek. YDS GEÇ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

AhG1DKY8UkW7ocXa88fxhQ.jpg
DEPREM BÖLGESİNDEKİ 4 İL İÇİN YDS KARARI ÖSYM Yönetim Kurulu'nun kararıyla Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da 2023-YDS/1 sınavı yapılmayacak. Sınava, bu illerdeki merkezlerde girmek için tercihte bulunan adayların, sınav merkezi tercihlerini güncellemeleri gerekiyor. Bu illerde sınava girmek için tercihte bulunan ancak belirtilen sürede sınav merkezi tercihini güncellemeyen adaylardan sınav merkezi Adıyaman olanlar Şanlıurfa'da, Hatay olanlar Adana'da, Kahramanmaraş olanlar Gaziantep'te, Malatya olanlar Elazığ'da sınava alınacak.
 
Üst